Agra-Art to jeden z najstarszych domów aukcyjnych w Polsce. Od kilku miesięcy mamy przyjemność tworzyć niesamowicie interesujący projekt podcastowy „Rozmowy Przy Sztuce”, który przybliża świat sztuki i wprowadza w jego tajniki. SHAKE HANDS odpowiada za strategię i bieżącą realizację projektu.

Do chwili obecnej zostało zrealizowanych 8 odcinków podcastów, które publikowane są regularnie na stronie Agra-Art oraz dostępne w popularnych serwisach streamingowych. Podcasty, również w formie wideo, nagrywane są w siedzibie domu aukcyjnego przy ulicy Wilczej 70 w Warszawie oraz w lokalizacjach, takich jak muzea czy prywatne galerie sztuki. Stałym elementem podcastów będą osobistości ze świata sztuki i kultury.

Od blisko 30 lat obserwujemy systematyczny wzrost zainteresowania sztuką. Widzimy to po rosnącej popularności naszych cyklicznych aukcji oraz ilości zapytań, które do nas trafiają. Jednocześnie wciąż jeszcze dochodzą do nas sygnały, że klienci, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z galeriami czy domami aukcyjnymi, odczuwają swego rodzaju barierę psychologiczną, niepewność. Rynek dzieł sztuki, dla osób, które nie są z nim związane, które stawiają w nim dopiero pierwsze kroki, wydaje się bardzo niedostępny, mają obawy przed wejściem do domu aukcyjnego, z uwagi na swoją nieznajomość sztuki i wynikający z tego dyskomfort – mówi Anna Jóźwik, Dyrektor Domu Aukcyjnego Agra-Art.

Między innymi dlatego postanowiliśmy poprzez cykl podcastów „Rozmowy Przy Sztuce” sztukę przybliżać i wprowadzać nowicjuszy w jej tajniki. Zaprezentujemy wywiady z ciekawymi ludźmi, krok po kroku wyjaśnimy opcje sprzedaży i kupna obrazów, nauczymy, jak patrzeć na sztukę i w jaki sposób rozróżniać dobrą od słabej. Dzięki kreatywnym działaniom w sieci, będziemy w stanie docierać do nowych odbiorców, tłumaczyć mechanizmy i zasady inwestowania w sztukę – dodaje Anna Jóźwik.

 

 

Pierwsze podcasty z cyklu „Rozmowy Przy Sztuce” spotkały się  z bardzo pozytywnym odbiorem. Popularne już od kilku lat za oceanem podcasty, powoli zdobywają również polski rynek co świetnie widać w raporcie Tandem Media.

 

Odcinki podcastu „Rozmowy Przy Sztuce”